Close
20 / 06 / 2024

Izaugsme sadarbojoties: atziņas no PLUS Change projekta ģenerālās asamblejas

Autors: BSC



Maija beigās
Baltic Studies Centre bija gods un iespēja piedalīties PLUS Change projekta pirmajā ģenerālajā asamblejā Briselē, ko rīkoja Vlaamse Landmaatschappij. Uz šo nozīmīgo notikumu ieradās speciālisti no 23 partnerorganizācijām, kuri ir apņēmušies ieviest pārmaiņas ilgtspējīgas zemes izmantošanas sfērā. 

Trīs dienu diskusijas ir izcēlušas un stiprinājušas sadarbības pētniecības vērtību. Ir skaidrs, ka mūsu kopīgie centieni nav vērsti tikai uz projekta mērķu izpildi, bet arī uz kopienas veidošanu, kas spēj īstenot reālas pārmaiņas. 
 

Apkopojot projekta izaicinājumus un vajadzības

Pasākumā zīmīgs notikums bija Baltic Studies Centre vadošās pētnieces Elīnas Dāces vadītā koprades sesija, kurā PLUS Change dalībnieki analizēja ilgtspējīgas zemes izmantošanas koncepta nianses. Sesijas mērķis bija mudināt izvērtēt un paplašināt jēdziena izpratni, kopīgi iesaistoties definīcijas izstrādē un reflektējot par tā nozīmi projekta kontekstā. 
 
Pirmais uzdevums bija izvēlēties, pielāgot vai pilnībā pārrakstīt kādu no piecām piedāvātām definīcijām, kas katra ņemta no cita avota. Lai nonāktu pie formulējuma, kas sasaucas ar PLUS Change mērķiem, dalībnieki diskutēja un veica pārdomātu analīzi. 


Elīna Dāce apspriež 5. darba paku ar Marko Guzetī no Knowledge srl
 
Sesijas gaitā Elīna mudināja grupas apsvērt vairākus faktorus, kas ir būtiski, izstrādājot un īstenojot ilgtspējīgas zemes izmantošanas stratēģijas, inovācijas, pārmaiņas un praksi. Šie faktori aptvēra plašu dimensiju klāstu, tostarp sociālus, ekonomiskus, vides, ētikas, politiskus, kontekstuālus, tehnoloģiskus, institucionālus un kultūras aspektus. Šāda daudzpusīga pieeja palīdzēja dalībniekiem izprast konceptu holistiski un bagātināt savstarpējo dialogu. 
 
Pēdējā uzdevumā grupām bija jāatgriežas pie sākotnējām definīcijām un jāpārveido tās, iekļaujot par svarīgiem atzītus faktorus. Kad dalībnieki prezentēja jaunās definīcijās, bija redzams, ka viņi ir ietekmējušies no PLUS Change tīmekļa semināriem par ētiku un taisnīgumu, kurus nesen vadīja Guido Caniglia un Marina Knickel no KLI (The Konrad Lorenz Institute for Evolution and Cognition Research). Pārmaiņas tēmas izpratnē apliecināja tādu apzīmējumu kā "godīgs", "taisnīgs", "līdzsvarots sadalījums", "visu būtņu vajadzības" un "demokrātiska integrējoša pieeja” lietojums diskusijās. Sesija ne vien sniedza iespēju pārdefinēt ilgtspējīgu zemes lietošanu, bet arī padziļinātu ētisku apsvērumu iekļaušanai PLUS Change projekta pamatā. 


PLUS Change dalībnieki vienā no koprades sesijām

Sesijās apgūtais ietekmēs projekta turpmāko pieeju, nodrošinot, ka dalībnieki spēs reaģēt un pielāgoties zemes izmantošanas sarežģītajai realitātei.

Mēs raugāmies ar pozitīvu skatu uz nākamajiem trim gadiem, lai redzētu, kā mūsu kopīgie centieni ietekmēs ne tikai mūsu jomas, bet arī palīdzēs virzīt sociālās pārmaiņas uz ilgtspējību. Mūsu Briselē izveidotie pamati sola nākotni, kas būs bagāta ar inovācijām un sadarbības panākumiem.

Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet: https://pluschange.eu/plus-change-general-assembly-in-brussels/