Close
30 / 05 / 2018

Daži jaunumi #2

Autors: BSC

BSC komanda aktīvi darbojusies kopš pēdējā ieraksta. Ikdienā turpinās darbs pie pētniecības projektiem, taču bijuši atsevišķi notikumi, kurus mēs vēlētos uzsvērt.

- 28. maijā BSC pētnieki sadarbībā ar Latvijas Universitāti un kolēģiem no Aalborg University un Wageningen University and Research organizēja apspriedi par jaunas pētniecības infrastruktūras un zinātniskā tīkla veidošanu par tēmu “Pārtika, uzturs un veselība” (FNH-RI). FNH-RI tiek veidota kā Eiropas zinātniskās infrastruktūras platforma pārtikas pētniecībai saistībā ar uzturu un sabiedrības veselību. Pasākumā piedalījās pētnieki, ministriju un valsts iestāžu speciālisti, kā arī pārtikas uzņēmumu un NVO pārstāvji.

- Žurnālos Journal of Rural Studies un Land Use Policy publicēti vairāki raksti, kuru sagatavošanā bija iesaistīti BSC pētnieki. Abi žurnāli ir ar augstu ietekmes faktoru. BSC komanda īpaši lepojas ar savu kolēģi Sandru Šūmani, kura bija līdzautore vairākiem no šiem rakstiem.

- Labas ziņas saņēmis Tālis Tisenkopfs un Miķelis Grīviņš, kuri bija līdzautori rakstam “Bricolage for Self-Sufficiency”. No izdevēja tika saņemta ziņa, ka raksts ir viena no pēdējā laika populārākajām Sociologia Ruralis publikācijām.

- Miķelis Grīviņš 17. maijā piedalījās Latvijas Universitātes rīkotajā zinātnes kafejnīcā par ilgtspējīgu un efektīvu dabas resursu izmantošanu, vides resursu pār-patēriņu un jaunuzņēmumu lomu, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz vidi. Vairāk informācijas pieejams šeit.

- BSC pētnieki piedalījās starpdisciplinārās sadarbības un rakstīšanas nometnē, kas 10.-12.maijā notika Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā ''Ratnieki''.