BSC komandu papildina jaunas pētnieces BSC icon-clock 10 / 09 / 2023

Šajā gadā BSC komandu ir papildinājušas divas pētnieces – Dr.geogr. Maija Ušča un Dr.sc.ing. Elīna Dāce.

Lasīt vairāk
BSC sadarbības partnera - Latvijas Universitātes - informācija par doktorantu sasniegumiem vasarā BSC icon-clock 04 / 09 / 2023

Granta saņēmēji Eiropas Sociālā fonda atbalstītā projektā “LU doktorantūras kapacitātes stiprināšana jaunā doktorantūras modeļa ietvarā” (Nr. 8.2.2.0/20/I/006) turpina darbu pie promocijas darbu un zinātnisko publikāciju izstrādes.

Lasīt vairāk
GreenHort projekta atziņas seminārā / lauka dienā Pūrē BSC icon-clock 22 / 08 / 2023

2023. gada 13. septembrī aicinām uz Dārzkopības institūta organizēto semināru / lauka dienu Pūrē, kurā tiks prezentēti arī GreenHort projekta ietvaros BSC veiktās izpētes rezultāti.

Lasīt vairāk
Kā nodot lauksaimnieciskās zināšanas? Anda Ādamsone-Fiskoviča icon-clock 25 / 07 / 2023

Domājot par nerimstoši aktuālo tēmu par efektīviem zināšanu nodošanas veidiem lauksaimniekiem, iedvesmu var smelties arī dažādos agrāko laiku radošos risinājumos.

Lasīt vairāk
BSC pētnieces - Dziesmusvētku dalībnieces Anda Ādamsone-Fiskoviča icon-clock 11 / 07 / 2023

Starp BSC vērtībām nozīmīga ir darba un ārpusdarba dzīves balansa nodrošināšana darbiniekiem. Viena no šādām iespējām ir dalība amatierkoros un attiecīgi arī Dziesmusvētkos.

Lasīt vairāk
Zinātniskā grāda pretendente Oksana Žabko gatavojas promocijas darba aizstāvēšanai Oksana Žabko icon-clock 30 / 06 / 2023

BSC zinātniskā asistente Oksana Žabko, kas iesaistīta Latvijas Universitātes īstenotā un Eiropas Sociālā fonda atbalstītā projektā “LU doktorantūras kapacitātes stiprināšana jaunā doktorantūras modeļa ietvarā”, turpina darbu pie promocijas procesa.

Lasīt vairāk
Projekts “In-Habit: Veselīgas un iekļaujošas pilsētas” Rīgā meklē jaunieti - reportieri! BSC icon-clock 20 / 02 / 2023

Projekts meklē brīvprātīgus jauniešus Rīgā, kurus interesē projekta tēmas – pārtika, labklājība, iekļautība, veselība, pilsētvides attīstība – un kuri ir gatavi par tām vēstīt publiski sociālos medijos.

Lasīt vairāk
Darba sludinājums uz pētnieka amata vietu ES projektā par Eiropas pārtikas sistēmu datu ekonomiku BSC icon-clock 15 / 11 / 2022

BSC aicina darbā doktorantūras studentu vai zinātņu doktoru darbam ES Pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis Eiropa" projektā "Ceļi uz godīgu, iekļaujošu un inovatīvu datu ekonomiku ilgtspējīgām pārtikas sistēmām" (Data4Food2030).

Lasīt vairāk
Darba sludinājums uz pētnieka amata vietu ES projektā par digitālajām ekosistēmām lauksaimniecībā BSC icon-clock 11 / 11 / 2022

BSC aicina darbā doktorantūras studentu vai zinātņu doktoru darbam ES Pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis Eiropa" projektā "Digitālās ekosistēmas lauksaimniecības digitalizācijas koplabuma sekmēšanai" (CODECS).

Lasīt vairāk
BSC uzsāk jaunu ES projektu digitalizācijas jomā Data4Food2030 BSC icon-clock 06 / 10 / 2022

BSC uzsāk jaunu Apvārsnis Eiropa projektu digitalizācijas jomā - Data4Food2030: “Pathways towards a fair, inclusive and innovative Data Economy for Sustainable Food Systems” (“Ceļi uz godīgu, iekļaujošu un inovatīvu datu ekonomiku ilgtspējīgām pārtikas sistēmām”). Projekta pirmā sanāksme notika Lisabonā 2022. gada 29. septembrī.

Lasīt vairāk
Līdz 21. septembrim notiek pieteikšanās Doktorantu un zinātniskā grāda pretendentu septītajam grantu konkursam BSC icon-clock 14 / 09 / 2022

Latvijas Universitāte (LU) izsludina Doktorantu un zinātniskā grāda pretendentu septīto grantu konkursu ar mērķi nodrošināt atalgojumu Latvijas Universitātes doktora studiju programmu doktorantiem un zinātniskā grāda pretendentiem zinātniski pētnieciskā darba veikšanai Latvijas Universitātē vai sadarbības partnera organizācijā.

Lasīt vairāk
Projektu administratīvā vadītāja amata konkurss BSC icon-clock 08 / 09 / 2022

BSC izsludina konkursu uz projektu administratīvā vadītāja amata vietu.

Lasīt vairāk
BSC izsludina konkursu uz vakantajām akadēmiskā personāla amatu vietām BSC icon-clock 29 / 08 / 2022

BSC izsludina konkursu uz piecām akadēmiskā personāla amatu vietām.

Lasīt vairāk
Līdz 31. augustam notiek pieteikšanās Doktorantu un zinātniskā grāda pretendentu sestajam grantu konkursam BSC icon-clock 16 / 08 / 2022

Latvijas Universitāte (LU) izsludina Doktorantu un zinātniskā grāda pretendentu sesto grantu konkursu ar mērķi nodrošināt atalgojumu Latvijas Universitātes doktora studiju programmu doktorantiem un zinātniskā grāda pretendentiem zinātniski pētnieciskā darba veikšanai Latvijas Universitātē vai sadarbības partnera organizācijā.

Lasīt vairāk
Satiksmes kultūra un digitālie satiksmes uzraudzības rīki Anda Ādamsone-Fiskoviča icon-clock 28 / 07 / 2022

Pieejams pārskats par BSC un LU rīkotajā publiskajā diskusijā “Labklājība, satiksmes drošība un privātums pilsētā” apspriestajiem jautājumiem.

Lasīt vairāk
BSC un LU pētnieki aicina uz publisku diskusiju “Labklājība, satiksmes drošība un privātums pilsētā” BSC icon-clock 31 / 05 / 2022

Šī gada 13. jūnijā plkst. 18.00-19.30 Āgenskalna tirgus Siltumnīcā notiks BSC un LU pētnieku vadīta publiska diskusija par satiksmes kultūru un digitālajiem satiksmes uzraudzības rīkiem pilsētvidē.

Lasīt vairāk
Projekts In-Habit atjaunotajā Āgenskalna tirgū Sandra Šūmane icon-clock 16 / 05 / 2022

Maija sākumā atjaunotajā Āgenskalna tirgū Rīgā aizvadīta projekta In-Habit sanāksme.

Lasīt vairāk
Kopienu pārvaldība – sabiedrības virzīta vietējā attīstība Linda Cīrule icon-clock 14 / 01 / 2022

Sarunās un rakstu darbos par lauku attīstību sastopami vārdu savienojumi, kā, piemēram, kopienu iniciatīvas, sabiedrības virzīta vietējā attīstība. Ko tas nozīmē, kādam mērķim tas domāts, kādus izaicinājumus un iespējas ietver?

Lasīt vairāk
Daudzdalībnieku sadarbība teritoriālai attīstībai Sandra Šūmane icon-clock 29 / 12 / 2021

Baltic Studies Centre īstenotais projekts “Lietotājorientētu zināšanu un inovācijas partnerību aktivizēšana viedai un ilgtspējīgai teritoriālai attīstībai (EKIP)” noslēdzās ar projekta pētnieku diskusiju par sadarbības lomu teritoriālajā attīstībā. 

Lasīt vairāk
Rudens skola-hakatons «Sadarbība viedai un ilgtspējīgai teritoriālai attīstībai» BSC icon-clock 04 / 11 / 2021

BSC sadarbībā ar Banku augstskolu un Latvijas Universitātes socioloģijas maģistra programmu aicina maģistrantūras un doktorantūras studentus uz tiešsaistes rudens skolu-hakatonu «Sadarbība viedai un ilgtspējīgai teritoriālai attīstībai».

Lasīt vairāk
Jauns Eiropas vēstnieku tīkls pārmaiņu veicināšanai pārtikas sistēmā BSC icon-clock 10 / 09 / 2021

2021. gada 14. septembrī ES projekts COCOREADO sāk veidot Eiropas vēstnieku tīklu. Projekta nolūks ir izraudzīties 40 cilvēkus, kurus aizrauj pārtikas un lauksaimniecības jautājumi un kuri popularizētu projekta mērķi līdzsvarot varas pozīcijas pārtikas sagādes ķēdēs un atjaunot saiknes starp Eiropas lauksaimniekiem un patērētājiem. 40 izvēlētie cilvēki - vēstnieki - piedalīsies projekta apmācībās, kas stiprinās viņu spējas veicināt ilgtspējīgas pārmaiņas pārtikas sistēmās.

Lasīt vairāk
Lauka diena-seminārs par jauktajiem stādījumiem dārzeņkopībā un lauksaimnieku līdzdalību pētījumos BSC icon-clock 31 / 08 / 2021

6. septembrī plkst. 14.00-16.00 aicinām uz lauka dienu-semināru par jauktajiem stādījumiem dārzeņkopībā un lauksaimnieku līdzdalību pētījumos, kas notiks SIA “LM Product”, “Puteņi”, Kaibala, Lielvārdes novadā. Reģistrācija: https://ej.uz/dube

Lasīt vairāk
Sabiedrība inovāciju attīstībai: pirmās atziņas Marija Stefānija Skudra icon-clock 31 / 08 / 2021

Kādā veidā notiek dažādu grupu sadarbība jaunu, ilgtspējīgu risinājumu īstenošanā? Kādas ir iesaistīto dalībnieku lomas un sadarbības formas? Kāda ir šīs sadarbības ietekme uz plašāku reģionu? Šī raksta ietvaros apskatīti atsevišķi teorētiskie un praktiskie secinājumi par kopienas nozīmi inovāciju attīstībā.

Lasīt vairāk
Diskusiju cikls par atkritumu un pārtikas e-komercijas attīstību Āgenskalna tirgū BSC icon-clock 16 / 08 / 2021

Baltic Studies Centre, Kalnciema Kvartāls un Rīgas plānošanas reģions aicina uz diskusijām par tēmām "Pārtikas e-komercija" un "Atkritumi kā resursi" 19. un 26. augustā plkst. 13:00-14:30 tiešsaistē un klātienē Āgenskalna tirgū.

Lasīt vairāk
Publicēts BSC konferences "Latvija ceļā uz ilgtspējīgu pārtikas ražošanu un patēriņu” tēžu krājums Anda Ādamsone-Fiskoviča, Tālis Tisenkopfs icon-clock 09 / 08 / 2021

Publiski pieejams 2021. gada 11. jūnijā notikušās BSC organizētās starpdisciplinārās konferences "Latvija ceļā uz ilgtspējīgu pārtikas ražošanu un patēriņu" referātu tēžu krājums latviešu un angļu valodās.

Lasīt vairāk
Baltic Studies Centre paraksta sadarbības memorandu ar Banku augstskolu BSC icon-clock 14 / 07 / 2021

14. jūlijā Baltic Studies Centre parakstīja memorandu ar  Banku Augstskolu par sadarbību pētniecībā un zināšanu un tehnoloģiju pārnesē.

Lasīt vairāk
Kas mainīs pārtikas sistēmas? Miķelis Grīviņš icon-clock 05 / 07 / 2021

Pārtikas sistēmām ir jāspēj mainīties – uz to skaidri norāda gan pētījumi, gan Eiropas un Latvijas politiskie mērķi, gan arī nevalstisko grupu aktivitātes. Vienlaikus ir skaidrs, ka esošā sistēma ir cieši iesakņota ikdienas praksēs, to uzturošu organizāciju tīklā un arī cilvēku zināšanās – tā ir inerta, un jebkādu izmaiņu ieviešana tajās ir izaicinājums. Šis raksts piedāvā diskusiju par patērētāju uzvedības veicinātām pārmaiņām, aplūkojot trīs pārtikas sagādē svarīgu aspektu – produkta cenas, veselības un vides – potenciālu mainīt pārtikas sistēmas.

Lasīt vairāk
BSC aicina uz starpdisciplināru zinātnisku konferenci “Latvija ceļā uz ilgtspējīgu pārtikas ražošanu un patēriņu” BSC icon-clock 25 / 05 / 2021

Zinātniskais institūts Baltic Studies Centre aicina uz tiešsaistes starpdisciplināru zinātnisku konferenci “Latvija ceļā uz ilgtspējīgu pārtikas ražošanu un patēriņu”, kas notiks gada 11. jūnijā plkst. 9.30-16.15, ZOOM platformā.

Lasīt vairāk
Latvijas pārtikas uzņēmumu pieredze uz ilgtspēju vērstu inovāciju ieviešanā BSC icon-clock 17 / 05 / 2021

Apkopoti un publiski pieejami BSC īstenotajā LZP projektā “Sociālās inovācijas pārtikas apgādē: ceļi uz ilgtspējīgu pārtikas ražošanu un patēriņu” (SINFO) veiktās Latvijas pārtikas uzņēmumu aptaujas rezultāti, kas vērsti uz Latvijas pārtikas sektora uzņēmumu pieredzes novērtējumu, ieviešot ilgtspējīgas inovācijas.

Lasīt vairāk
Lietotājorientēta zinātne Sandra Šūmane icon-clock 14 / 05 / 2021

Zinātnieku sociālā funkcija ir līdzdarboties labākas sabiedrības veidošanā. Jaunu zināšanu radīšanai ir sabiedriska jēga, ja tās palīdz sniegt skaidrojumus, atskārst un izprast jaunas kopsakarības, pieņemt labākus lēmumus ārpus zinātnieku kopienas gan kā sabiedrībā kopumā, gan dažādās sociālajās grupās. Tādēļ bez jaunu zināšanu radīšanas būtisks zinātnieku uzdevums ir savu radīto zināšanu nodošana pārējām sabiedrības grupām.

Lasīt vairāk
Latvijas iedzīvotāju ēšanas paradumi uztura pētījumos un medijos Alise Krūmiņa icon-clock 12 / 03 / 2021

2020. gada nogalē BSC īstenotā projekta SINFO ietvaros sadarbībā ar RSU tika sagatavots apskats par Latvijā veiktajiem pētījumiem par iedzīvotāju ēšanas paradumiem un to iespējamo saikni ar neinfekcijas slimībām.

Lasīt vairāk
BSC uzsāk dalību starptautiskā pētnieciskā projektā par policijas darba digitalizācijas sociālajiem un tiesiskajiem izaicinājumiem BSC icon-clock 08 / 02 / 2021

Šī gada februārī tiek uzsākts jauns starptautisks pētniecības projekts par policijas darbā izmantoto digitālo risinājumu sociālajiem, ētiskajiem un tiesiskajiem izaicinājumiem un riskiem.

Lasīt vairāk
Iedzīvotāju fokusgrupu diskusiju atziņas par pārtikas patēriņu BSC icon-clock 05 / 01 / 2021

Apkopotas BSC īstenotajā LZP projektā “Sociālās inovācijas pārtikas apgādē: ceļi uz ilgtspējīgu pārtikas ražošanu un patēriņu” (SINFO) veikto Latvijas iedzīvotāju fokusgrupu diskusiju galvenās atziņas.

Lasīt vairāk
Darba sludinājums: Zinātniskā asistenta vieta LZP pētnieciskajā projektā EKIP BSC icon-clock 21 / 12 / 2020

Vadošais Latvijas sociālo zinātņu institūts Eiropas pētniecisko un sadarbības projektu īstenošanā Baltic Studies Centre (BSC) piedāvā zinātniskā asistenta darba vietas motivētiem studentiem, kuri vēlas iegūt darba pieredzi un iemaņas nacionāla līmeņa zinātniska projekta īstenošanā pieredzējušu pētnieku komandā.

Lasīt vairāk
Metodoloģiski izaicinājumi, pētot savvaļas produktus Miķelis Grīviņš icon-clock 27 / 11 / 2020

TRUSt pētījuma ietvaros ir izmantota virkne metožu – ir ievākti kvantitatīvi dati, pārskatīti sekundārie dati, vākti kvalitatīvi dati, veikti novērojumi, veikta sistemātiska publikāciju analīze. Tas ir ļāvis nonākt pie virknes dažādu metodoloģisku atziņu, kā labāk pētīt savvaļas problēmas un ar kādām problēmām nākas saskarties, analizējot šos produktus. Šis komentārs ir tapis, balstoties uz pētnieciskajām piezīmēm, kas TRUSt gaitā ir veiktas.

Lasīt vairāk
Pārtikas sagāde un sociālās saiknes pandēmijas laikā Līna Orste icon-clock 23 / 07 / 2020

Īss ieskats tajā, kā Covid-19 pandēmijas dēļ izsludinātā ārkārtas stāvokļa laikā tapušajās sabiedriskajās iniciatīvās izpaužas dažādas ar pārtikas sagādi saistītas attiecības un to nozīmes.  

Lasīt vairāk
Kā komercializēt savvaļas produktus? Miķelis Grīviņš icon-clock 21 / 07 / 2020

Vai jelkad esi domājis, vai Tu varētu pelnīt no savvaļas produktiem? Atbildi uz šiem diviem jautājumiem un atradīsi sev piemērotāko veido, kā to darīt.

Lasīt vairāk
10. ceturksnis TRUST Miķelis Grīviņš icon-clock 30 / 05 / 2020

“Meža nekoksnes produktu inovācijas – lauku attīstības un ilgtspējas veicināšanas virziens” (TRUSt) ir pabeidzis 10. ceturksni.

Lasīt vairāk
Latvijas iedzīvotāju ēšanas paradumi BSC icon-clock 11 / 05 / 2020

Apkopoti un publiski pieejami BSC īstenotajā LZP projektā “Sociālās inovācijas pārtikas apgādē: ceļi uz ilgtspējīgu pārtikas ražošanu un patēriņu” (SINFO) veiktās Latvijas iedzīvotāju reprezentatīvas aptaujas rezultāti, kuras mērķis bija noskaidrot iedzīvotāju ēšanas paradumus un attieksmes pret dažādiem ar uzturu saistītiem jautājumiem.

Lasīt vairāk
Ārkārtas situācija pārtikas sistēmā Sandra Šūmane icon-clock 19 / 04 / 2020

Cik ilgtspējīgas ir mūsu pārtikas sistēmas? Covid-19 pandēmijas raisītie izaicinājumi pārtikas sistēmā vedina izvērtēt līdzšinējās prakses un stiprināt vietējās pārtikas sistēmas un mazo saimniecību lomu pārtikas nodrošinājumā. Lasiet žurnāla IR interneta vietnē 17.04.2020 publicēto BSC pētnieces Sandras Šūmanes viedokļa rakstu.

Lasīt vairāk
Veselīga uztura metamorfozes: ko, kur, kā un kāpēc ēdam? Līna Orste, Alise Krūmiņa, Anda Ādamsone-Fiskoviča icon-clock 28 / 02 / 2020

BSC veikta Latvijas drukāto un digitālo mediju analīze parāda veselīga uztura izpratnes neviennozīmīgo un daudzšķautņaino nozīmi sabiedrībā.

Lasīt vairāk
TRUSt: Raksti un komunikācija Miķelis Grīviņš icon-clock 28 / 02 / 2020

TRUSt devītais trīsmēnešu posms iezīmējas ar lēnu pētījuma rezultātu iezīmēšanos, turpinājumu lauka darbā, publicēšanos un publisko komunikāciju. Par katru no šīm lietām ir jārunā nedaudz sīkāk.

Lasīt vairāk
TRUSt divi gadi (vai 8 ceturkšņi) Miķelis Grīviņš icon-clock 30 / 11 / 2019

TRUSt pēcdoktorantūras projekts virzās uz priekšu, un šajā pēdējā ceturksnī ir nozīmīgi pavirzīti uz priekšu ar publicēšanos saistītie izaicinājumi. Šis ceturksnis ir pavadīts, nozīmīgi virzot uz priekšu publikācijas.

Lasīt vairāk
Iespaidi no konferences „Ilgtspējīgas pārtikas sistēmas <> Ilgtspējīgas diētas” Līna Orste icon-clock 26 / 11 / 2019

ŠĪ gada 11. oktobrī pārstāvēju BSC īstenoto projektu SINFO (“Sociālās inovācijas pārtikas apgādē: ceļi uz ilgtspējīgu pārtikas ražošanu un patēriņu”) Romas Amerikāņu Universitātes rīkotajā konferencē „Ilgtspējīgas pārtikas sistēmas <> Ilgtspējīgas diētas”. 

Lasīt vairāk
Tālis Tisenkopfs dalās ar BSC pieredzi ES pētnieciskajos projektos BSC icon-clock 19 / 11 / 2019

Tāļa Tisenkopfa uzrunas "Baltic Studies Centre pieredze ES pētnieciskajos projektos" Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā konferencē "Towards Horizon Europe Implementation in Latvia" Rīgā, 2019. gada 7.-8. novembrī video ieraksts pieejams šeit.

Lasīt vairāk
Pārtikas skandāli Latvijā: pirmā daļa Miķelis Grīviņš icon-clock 12 / 11 / 2019

Latvijas pārtikas patērētāju uzvedība ir visnotaļ piedodoša. Vismaz tā var secināt no nesen Latvijas Avīzē publicēta raksta par salmonellas skandālu ietekmi uz uzņēmumiem, kuri tos ir izraisījuši. Uzņēmumi, kuru pārkāpumu rezultātā cilvēki ir saindējušies, daudzos gadījumos turpina strādāt tā, it kā nekas nebūtu noticis. Mediji analizē, cilvēki pašausminās, un pēc tam viss turpinās un virzās uz priekšu, kā bijis.

Lasīt vairāk
Pārtikas kvalitāte Latvijas skolās Miķelis Grīviņš icon-clock 25 / 10 / 2019

Ik pa pāris gadiem kaut kas mūsu dienas kārtībā atkal ienes skolēnu maltītes. Pirms n-tajiem gadiem plašu ažiotāžu izsauca Veselības ministrijas ierosinājumi par pārtikas kvalitāti, tad zaļais iepirkums, tad nesenie izglītības ministres izteikumi par brīvpusdienām utt. Bet kaut kā mēs nekad skolēnu ēdināšanas sarunu skaidri nenovedam līdz galam, un rezultātā visa sistēma ir mazliet miglā tīta. Mums pie šī jautājuma vajadzētu atgriezties un kompleksi saprast izaicinājumus un iespējas, ko sistēma ietver.

 

Lasīt vairāk
Pizā norisinās pirmā DESIRA projekta sanāksme BSC icon-clock 04 / 09 / 2019

DESIRA (Digitizācija: Ekonomiskā un sociālā ietekme uz lauku vidi) ir Pizas Universitātes koordinēts "Apvārsnis 2020" projekts. Tā mērķis ir stiprināt sabiedrības un politikas veidotāju spēju rīkoties atbilstoši izaicinājumiem, kurus lauku videi, lauksaimniecībai un mežsaimniecībai rada digitizācija. Projekts sniedz visaptverošu digitizācijas iespēju un risku novērtējumu.

Lasīt vairāk
TRUST septītais trīsmēnešu cikls Miķelis Grīviņš icon-clock 30 / 08 / 2019

Šobrīd ir pagājis 21 mēnesis, kopš TRUSt ir uzsākts. Pēdējie trīs mēneši ir skaidri iezīmējušies kā uz praktisku pētniecību vērsti, kurā no pirmajā pētījuma posmā iegūtajām idejām virzīties uz praktiskiem secinājumiem un ieteikumiem, kurā virzienā savvaļas produktu industriju būtu jāvirza.

Lasīt vairāk
AgriLink projekta konsorcija 4. sanāksme: kļūst redzama AgriLink projekta ietekme BSC icon-clock 11 / 07 / 2019

AgriLink konsorcija 4. sanāksme Spānijas pilsētā Pamplonā jūnija vidū pulcēja vairāk nekā 50 dalībnieku. Sanāksmi uzņēma Navarras Agropārtikas tehnoloģiju un infrastruktūras institūts (INTIA), un tā tika rīkota sadarbībā ar projekta vadītāju Francijas Nacionālo agronomijas pētniecības institūtu (INRA).

Lasīt vairāk
18 mēneši TRUST Miķelis Grīviņš icon-clock 31 / 05 / 2019

TRUST vidus ir klāt. Šis vēl joprojām ir laiks, kad gatavoties nākamajam lauka darba posmam – 2019. gada vasarai.

Lasīt vairāk
Kāpēc mēs ejam mežā? Sēņotāja personības ceļvedis BSC icon-clock 26 / 03 / 2019

2019. gada 28. martā no 18.00 līdz 20.00, Baltic Studies Centre pētnieks Miķelis Grīviņš, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā telpās, Marijas ielā 13/3, Berga Bazārā, vadīs semināru sērijas “Sociālās pārmaiņas un atbildība” trešo diskusiju, skaidrojot iemeslus savvaļas produktu vākšanai Latvijā un Eiropā.

Lasīt vairāk
Ekspertu diskusija par lauksaimnieciskajiem demonstrējumiem Latvijā BSC icon-clock 14 / 03 / 2019

BSC rīko ekspertu diskusiju, lai dažādu nozaru speciālistu vidū apspriestu demonstrējumu līdzšinējo lomu un nākotnes iespējas lauksaimniecības attīstībā Latvijā. Diskusijā aicināti piedalīties demonstrējumu organizētāji, īstenotāji, kā arī ar demonstrējumiem saistītās politikas instrumentu izstrādātāji un ieviesēji.

Lasīt vairāk
TRUST pētījumā jauni secinājumi un inovatīvas metodes Miķelis Grīviņš icon-clock 28 / 02 / 2019

TRUST piektais ceturksnis ir pagājis. Šis un nākamais ceturksnis ir laiks, kad gatavoties nākamajam lauka darba posmam – 2019. gada vasarai, kad ogotāji, sēņotāji un tēju vācēji atkal atgriezīsies savvaļā, lai vāktu dabas veltes.

Lasīt vairāk
Seminārs "Mazo saimniecību un mazo pārtikas uzņēmumu nākotne Latgalē" BSC icon-clock 21 / 02 / 2019

BSC sadarbībā ar biedrību ”Latvijas Zemnieku federācija” un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru aicina uz zinātniski-praktisku semināru, kura mērķis ir diskutēt par mazo saimniecību un mazo pārtikas uzņēmumu nākotni Latgalē un to lomu reģiona attīstībā un ilgtspējīgā pārtikas nodrošinājumā.

Lasīt vairāk
Demonstrējumi lopkopībā – mācīšanās un kontaktu veidošanas iespējas Anda Ādamsone-Fiskoviča, Miķelis Grīviņš, Emīls Ķīlis icon-clock 21 / 02 / 2019

BSC pētnieki dalās ar atziņām par lauksaimnieciskajiem demonstrējumiem, kas gūtas, PLAID projektā padziļoti pētot Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra īstenotos demonstrējumus lopkopībā.

Lasīt vairāk
TRUST ceturtais ceturksnis icon-clock 30 / 11 / 2018

Pirmais pētījuma gads ir aizritējis. Ceturtajā ceturksnī TRUST rezultāti ir prezentēti Latvijā un ārzemēs, tiek turpināts vākt un analizēt datus par savvaļas produktiem un – nu jau arī ir pieejami pirmie pētījuma rezultāti.

Lasīt vairāk
Darba sludinājums: Zinātniskā asistenta vieta LZP pētnieciskajā projektā SINFO BSC icon-clock 29 / 11 / 2018

Vadošais Latvijas sociālo zinātņu institūts Eiropas pētniecisko un sadarbības projektu īstenošanā Baltic Studies Centre (BSC) piedāvā zinātniskā asistenta darba vietas motivētiem studentiem, kuri gribētu apgūt darba pieredzi un iemaņas nacionāla līmeņa zinātniska projekta īstenošanā pieredzējušu pētnieku komandā.

Lasīt vairāk
Daži jaunumi #4 BSC icon-clock 18 / 10 / 2018

BSC komanda rudeni iesākusi ar aktīvu darbu pie dažādiem pētnieciskiem projektiem un citām pētnieciskām aktivitātem.

Lasīt vairāk
Atvērta pieteikšanās ESRS rudens skolai BSC icon-clock 07 / 09 / 2018

Eiropas Lauku sociologu asociācijas rudens skola notiks Rīgā. Rudens skolas “Social Innovation in and for Sustainable Food Provision” mērķis ir veicināt doktorantu zinātniskās zināšanas par lauku socioloģiju un citām zinātnes disciplīnām, kas skaidro sociālos procesus laukos (piem., lauksaimniecības un pārtikas studijas, uzturs un sabiedrības veselība) un par sociālo inovāciju lomu mūsdienu pārtikas apritē. Pieteikums līdz 20. septembrim sūtīt uz epastu: andris.suvajevs@gmail.com. 

Lasīt vairāk
Seminārs par mazo saimniecību un mazo pārtikas uzņēmumu lomu Latgales reģiona attīstībā BSC icon-clock 06 / 09 / 2018

Baltic Studies Centre (BSC) sadarbībā ar Latgales reģiona attīstības aģentūru un Latgales uzņēmējdarbības centru 12. septembrī aicina uz zinātniski-praktisku semināru, kura mērķis ir diskutēt par mazo saimniecību un mazo pārtikas uzņēmumu lomu Latgales reģiona attīstībā un ilgtspējīgā pārtikas nodrošinājumā.

Lasīt vairāk
TRUST pētījuma pirmie deviņi mēneši BSC icon-clock 20 / 08 / 2018

Trešajā TRUST ceturksnī projekts turpina meklēt labāko skatījumu uz savvaļas produktiem, uzsāk kvalitatīvo datu vākšanu, mēģinot apzināt Latvijā ar savvaļas produktiem saistītās zināšanas un prakses, un meklē veidus, kā popularizēt pētījuma pirmos rezultātus.

 

Lasīt vairāk
Daži jaunumi #3 BSC icon-clock 18 / 07 / 2018

BSC komanda vasaras mēnešos ir aktīvi strādājusi pie dažādiem pētnieciskiem projektiem, taču pētnieki atraduši laiku arī atpūsties, ņemot dalību Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos un kolektīva pasākumā Vilksalā.

Lasīt vairāk
Daži jaunumi #2 BSC icon-clock 30 / 05 / 2018

BSC komanda aktīvi darbojusies kopš pēdējā ieraksta. Ikdienā turpinās darbs pie pētniecības projektiem, taču bijuši atsevišķi notikumi, kurus mēs vēlētos uzsvērt.

Lasīt vairāk
Kā interpretēt jēdzienu "meža nekoksnes produkti"? Miķelis Grīvinš icon-clock 16 / 05 / 2018

Ir pagājuši seši mēneši kopš TRUST uzsākšanas. Šajos sešos mēnešos daudz jau ir paveikts. Tikai aprīlī vien mēs tikām uzaicināti runāt par mūsu pētījumiem par savvaļas produktiem Hāgā Erasmus Universitātē, Vāgeningenas pētījumu centrā un universitātē un "Food Urbanism" konferencē Tartū. #postdoclatvia #mezaveltes

Lasīt vairāk
Daži jaunumi #1 BSC icon-clock 09 / 05 / 2018

BSC komanda SALSA projekta ietvaros veiksmīgi veikusi vairākas intervijas, un BSC pētnieki snieguši prezentācijas par institūta pētījumiem.

Lasīt vairāk
Piezīmes par SALSA projekta intervijām Latgalē Emīls Ķīlis icon-clock 20 / 04 / 2018

Šonedēļ SALSA projekta ietvaros BSC pētnieki veica vairākas intervijas Latgales plānošanas reģionā. Mūsu mērķis bija apzināt (i) mazo saimniecību lomu pārtikas apgādē un (ii) to ražoto produktu klāstu. Sadalījāmies divās intervētāju komandās un kopā intervējām 19 cilvēkus, veiksmīgi sasniedzot savus mērķus.

Lasīt vairāk
Dārzkopības institūta un BSC darbseminārs "Latvijas augļkopības nozares potenciāls: zināšanu pārneses esošie un iespējamie risinājumi" BSC icon-clock 16 / 04 / 2018

Dārzkopības institūts un Baltic Studies Centre aicina uz darbsemināru, kura mērķis ir diskutēt par esošo situāciju un nākotnes perspektīvām Latvijas augļkopības nozarē zināšanu apmaiņas un inovāciju veicināšanā, sadarbojoties augļkopjiem, konsultantiem un zinātniekiem.

Lasīt vairāk
Pārskats par konferenci "Eiropas Savienības zinātniskie pētījumi lauku attīstības un politikas atbalstam" BSC icon-clock 04 / 04 / 2018

Baltic Studies Centre (BSC) sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM) 29. martā Siguldā organizēja zinātniski-praktisku konferenci “Eiropas Savienības zinātniskie pētījumi lauku attīstības un politikas atbalstam”. Pasākuma mērķis bija diskutēt par ES zinātnisko pētījumu devumu lauksaimniecības konkurētspējas, inovāciju un lauku attīstības veicināšanai Latvijā, izmantojot BSC veiktos pētījumus kā piemēru.

Lasīt vairāk
BSC un Zemkopības ministrijas konference "Eiropas Savienības zinātniskie pētījumi lauku attīstības un politikas atbalstam" BSC icon-clock 19 / 03 / 2018

Zinātniskais institūts Baltic Studies Centre (BSC) sadarbībā ar Zemkopības ministriju aicina uz zinātniski-praktisku konferenci, kuras mērķis ir diskutēt par Eiropas Savienības (ES) zinātnisko pētījumu devumu lauksaimniecības konkurētspējas, inovāciju un lauku attīstības veicināšanai Latvijā.

Lasīt vairāk
Pēcdoktorantūras programmā pirmie trīs mēneši Miķelis Grīviņš icon-clock 28 / 02 / 2018

Pēcdoktorantūras pētījuma “Meža nekoksnes produktu inovācijas – lauku attīstības un ilgtspējas veicināšanas virziens (TRUSt)” pirmie trīs mēneši ir pagājuši.

Lasīt vairāk
Izstrādātas politikas rekomendācijas Eiropas pārtikas un uztura drošības jomā BSC icon-clock 04 / 02 / 2018

2018. gada janvārī noslēdzās ES pētnieciskais projekts TRANSMANGO, kas bija veltīts pārtikas un uztura drošības jautājumiem un tās apdraudējumiem Eiropā pašreiz un turpmāko 30 gadu perspektīvā. Projekta rezultātā tika izstrādātas politikas rekomendācijas attiecībā uz pārtikas un uztura nodrošinājumu Eiropas līmenī, kā arī skolu ēdināšanas sistēmu Latvijā.

Lasīt vairāk
Meža nekoksnes produktu inovācijas – lauku attīstības un ilgtspējas veicināšanas virziens (TRUSt) Miķelis Grīviņš icon-clock 02 / 01 / 2018

No 1. decembra BSC pētnieks Miķelis Grīviņš sāk īstenot pēcdoktorantūras pētījumu "Meža nekoksnes produktu inovācijas – lauku attīstības un ilgtspējas veicināšanas virziens (TRUSt)".

Lasīt vairāk
Zemnieku zināšanas ilgtspējīgākai lauksaimniecībai Sandra Šūmane icon-clock 22 / 11 / 2017
Publicēti Sandras Šūmanes, Tāļa Tisenkopfa, Ilonas Kundas un līdzautoru raksti par vietējo un zemnieku zināšanu lomu ilgtspējīgas lauksaimniecības stiprināšanā žurnālā Journal of Rural Studies un interneta vietnē www.arc2020.eu.
Lasīt vairāk
SALSA ziņu lapa Nr. 1 Sandra Šūmane icon-clock 03 / 11 / 2017

Sagatavota pirmā nacionālā ziņu lapa par starptautiskā projekta SALSA gaitu un līdzšinējiem BSC īstenotā pētījuma rezultātiem Latvijā.

Lasīt vairāk
Prakses vieta “Apvārsnis 2020” pētnieciskajā projektā SALSA BSC icon-clock 02 / 06 / 2017

Vadošais Latvijas sociālo zinātņu institūts Eiropas projektu īstenošanā Baltic Studies Centre piedāvā vasaras prakses / darba vietu motivētam sociālo vai dabas zinātņu studentam vai absolventam, kurš gribētu apgūt darba pieredzi un iemaņas starptautiskā zinātniskā projektā.

Lasīt vairāk
Sludinājums BSC icon-clock 14 / 10 / 2016

Nodibinājums Baltic Studies Centre izsludina pēcdoktorantu pētniecības pieteikumu pieņemšanu ERAF darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” atlases kārtā.

Lasīt vairāk
E-konference "Mazo saimniecību devums pārtikas nodrošinājumā un uztura uzlabošanā" BSC icon-clock 26 / 09 / 2016

Pētnieki, praktiķi, politikas veidotāji un citi interesenti ir aicināti piedalīties moderētā e-konferencē "Mazo saimniecību devums pārtikas nodrošinājumā un uztura uzlabošanā", ko organizē Apvienoto Nāciju Pārtikas un lauksaimniecības organizācija un kas notiks 2016. gada 10.-23. oktobrī.

Lasīt vairāk
BSC Rīgā rīko TRANSMANGO projekta sanāksmi Tālis Tisenkopfs icon-clock 12 / 09 / 2016

Kādi ir iespējamie pārtikas drošības nākotnes scenāriji Eiropai un kādi vēlamie ceļi vestu pie lielākas pārtikas un uztura drošības iedzīvotājiem? Kā šie ceļi ir saistīti ar uzlabojumiem skolu ēdināšanas sistēmā, palīdzību trūcīgām grupām, mazo zemnieku lielāku iesaisti iedzīvotāju nodrošināšanā ar veselīgiem produktiem, ilgtspējas standartu ieviešanu pārtikas raqžošanā un citiem praktiskiem risinājumiem? Šiem jautājumiem bija veltīta TRANSMANGO projekta sanāksme, kas 2016. gada 8.-9. septembrī notika Rīgā un pulcēja 38 Latvijas un ārvalstu zinātniekus.

Lasīt vairāk
BSC pētnieki un LU doktoranti tiekas akadēmiskās rakstīšanas vasaras nometnē Tālis Tisenkopfs & Miķelis Grīviņš icon-clock 10 / 07 / 2016

Kas ir vajadzīgs, lai darbs pie zinātniskām publikācijām un promocijas darbu nodaļām virzītos uz priekšu? Apņēmība un cītīga rakstīšana! Taču tekstu radīšanu daudz raitāku un radošāku var darīt kolektīvs atbalsts!

Lasīt vairāk
BSC publicē vairākus nozīmīgus rakstus par pārtikas aprites ķēdēm Miķelis Grīviņš icon-clock 17 / 06 / 2016

Pēdējo mēnešu laikā BSC pētnieku iegūtie pētījumu rezultāti ir publicēti vairākos starptautiski augsti citētos akadēmiskos žurnālos. Publicētie raksti aplūko atšķirības starp garajām un īsajām pārtikas aprites ķēdēm, analizē dažādu pārtikas aprites ķēžu sociālo efektivitāti un ilustrē, kā neregulētas pārtikas aprites ķēdes var kļūt par pamatu vājāko sociālo grupu spējināšanai.

Lasīt vairāk
Pētnieks sper soli pretī praktiķiem: lauzīs kāju vai atklās jaunas teritorijas? Ilona Kunda icon-clock 16 / 03 / 2016

Pētniece pārcilā savu pieredzi pētnieciskos projektos, kas paredzējuši arī sadarbību ar praktiķiem un jautā: ko praktiķim vērtīgu mēs spējam iedot?

Lasīt vairāk
"Baltic Studies Centre" vissekmīgākais sociālo un humanitāro zinātņu institūts Latvijā Eiropas projektu piesaistē Tālis Tisenkopfs icon-clock 11 / 03 / 2016

Pēc Eiropas zinātnes un inovāciju programmas "Apvārsnis 2020" Nacionālā kontaktpunkta apkopojuma "Baltic Studies Centre" ir vissekmīgākais sociālo un humanitāro zinātņu institūts Latvijā Eiropas projektu piesaistē un šajā rādītājā ieņem 11. vietu visu 77 Latvijas zinātnisko institūtu vidū.

Lasīt vairāk
Uzsākts starptautisks projekts „InnoFruit” augļkopības un augļu pārstrādes nozares inovāciju snieguma un spējas veicināšanai Baltijas jūras reģionā Anda Ādamsone-Fiskoviča icon-clock 01 / 03 / 2016

2016. gada 1. martā ir uzsākts jauns starptautisks projekts „Netehnoloģisko un tehnoloģisko inovāciju kapacitātes attīstība augļu audzēšanā un pārstrādē Baltijas jūras reģiona valstīs” (InnoFruit; Advancement of non-technological innovation performance and innovation capacity in fruit growing and processing sector in selected Baltic Sea Region countries), kas tiks īstenots trīs gadu periodā.

Lasīt vairāk
Sekmīgi aizvadīts pirmais TRANSMANGO projekta scenāriju veidošanas darbseminārs Latvijā Anda Ādamsone-Fiskoviča icon-clock 18 / 02 / 2016

2016. gada 18. februārī Baltic Studies Centre pētnieki projekta TRANSMANGO („Eiropas pārtikas un uztura drošības ietekmējošo pārmaiņu faktoru ietekmes novērtējums”) ietvaros organizēja darbsemināru, kurā tika izmantota scenāriju veidošanas metode, lai runātu par ar skolu pārtiku saistītiem jautājumiem.

Lasīt vairāk
GLAMUR pētnieki prezentē projekta rezultātus Briselē Miķelis Grīviņš icon-clock 27 / 01 / 2016

22. janvārī pārtikas pētnieki, pārvaldes un tirgus pārstāvji tikās Briselē, lai piedalītos GLAMUR projekta noslēguma konferencē. Konferences ietvaros tika prezentēti galvenie pētījuma rezultāti un uz pētījuma rezultātiem balstītie politikas ieteikumi. Konferences ietvaros arī norisinājās vairākas diskusijas par pārtikas sagādi.

Vairāk par BSC iesaisti GLAMUR projektā var lasīt šeit: http://bscresearch.lv/lv/projekti/glamur 

Lasīt vairāk
Kāpēc gan neveidot Eiropas pārtikas un uztura politiku? Miķelis Grīviņš icon-clock 12 / 01 / 2016

Viens no vadošajiem sociālo zinātņu agro-pārtikas politikas pētnikiem Terrijs Mārsdens (Terry Marsden) dalās ar pārdomām vaicājos, vai Eiropai nevajadzētu ieviest vienotu pārtikas un uztura politiku. Why not a Common Food and Nutrition Policy for Europe? ir viedokļa raksts, kuram vajadzētu veicināt diskusiju par konkrēto tēmu. Dalieties ar saviem komentāriem Transmango konsorcija ietvaros twitter kontā @transmango, #commonfoodpolicy vai facebookpage https://www.facebook.com/transmango.

Lasīt vairāk
Virzoties prom no duālas interpretācijas Miķelis Grīviņš icon-clock 20 / 09 / 2015

Pēdējās dekādēs ir strauji audzis pārtikas sistēmas analizējošu pētījumu skaits... un reizē ir paplašinājies arī šo sistēmu skaidrojošo interpretāciju spektrs. Starp šīm interpretācijām dominē vienkāršas, bet analītiski spēcīgas pārtikas sistēmās lietoto prakšu raksturojošas opozīcijas kā - garas un īsas sagādes ķēdes, lokālas un globālas sagādes ķēdes, ilgtspējīgas un intensīvas saimniekošanas prakses, utt. 

Lasīt vairāk
Konferencē Romā diskutē par lauksaimniecību urbanizētā sabiedrībā Miķelis Grīviņš icon-clock 19 / 09 / 2015

Pētnieki no Baltic Studies Centre septembra sākumā prezentē Latvijā veiktu pētījumu rezultātus Romā, “Conference on Agriculture in an Urbanizing Society” konferencē. Šoreiz konferences centrā bija jautājums kā piesaistīt lauksaimniecību un pārtikas sagādes ķēdes sabiedrības vajadzībām. Konference pulcināja dažādas disciplīnas pārstāvošus pētniekus (socioloģijas, ekonomijas, telpiskās plānošaas, reģionālās plānošanas, urbānās plānošanas, utt.) no visas pasaules, lai veicinātu apmaiņu ar aktuālajiem zinātniskajiem secinājumiem par multifunkcionālu lauksaimniecību, lokālām pārtikas sagādes ķēdēm, pilsēt-lauku attiecībām.

Lasīt vairāk
Projekts “In-Habit: Veselīgas un iekļaujošas pilsētas” Rīgā meklē jaunieti - reportieri! icon-clock 30 / 11 / -0001

Projekts meklē brīvprātīgus jauniešus Rīgā, kurus interesē projekta tēmas – pārtika, labklājība, iekļautība, veselība, pilsētvides attīstība – un kuri ir gatavi par tām vēstīt publiski sociālos medijos.

Lasīt vairāk