
Baltic Studies Centre (BSC) ir privāts bezpeļņas pētnieciskais institūts ilgtspējīgas lauku un reģionālās attīstības, agro-pārtikas sistēmu, lauksaimniecības, inovāciju, kā arī zinātnes un tehnoloģiju sociālās izpētes jomā.
Par mums
Nodibinājums „Baltic Studies Centre” (BSC) ir privāta bezpeļņas pētnieciskā organizācija, kas veic sociālus pētījumus par ilgtspējīgu lauku un reģionālo attīstību un pārtikas sistēmām, kā arī zinātnes un tehnoloģiju sociālajiem aspektiem. BSC darbojas kopš 1991. gada un šajā laikā ir realizējis vairāk kā 40 pētnieciskos projektus, tostarp 15 Eiropas Savienības (ES) zinātņu Ietvarprogrammu projektus. Līdz šim īstenotie pētnieciskie projekti vērsti uz kompleksu, starpdisciplināru un Latvijas apstākļiem jaunu tēmu izpēti, kas vienlaicīgi ir aktuālas arī pasaules mērogā.
BSC īsteno uz rīcību vērstus pētījumus, kuru rezultāti ir noderīgi Latvijas organizācijām, uzņēmumiem un kopienām. Sadarbība ar dažādām ieinteresētajām pusēm ļauj fokusēt pētījumus uz praktiķu vajadzībām, veidot jaunas izstrādes un projektus, risināt aktuālas ekonomiskas un sociālas problēmas.
Video par BSC rezultātu pārneses, komunikācijas, izmantošanas un sadarbības aktivitātēm atrodams šeit.
Blogs


Maija sākumā atjaunotajā Āgenskalna tirgū Rīgā aizvadīta projekta In-Habit sanāksme.


BSC ir publicējis digitālu rokasgrāmatu “Sadarbība viedai un ilgtspējīgai teritoriālai attīstībai: attīstības virzieni un piemēri ilgtspējīgās pārtikas sistēmās, digitālos risinājumos un lauku-pilsētu mijattiecībās”.


Sarunās un rakstu darbos par lauku attīstību sastopami vārdu savienojumi, kā, piemēram, kopienu iniciatīvas, sabiedrības virzīta vietējā attīstība. Ko tas nozīmē, kādam mērķim tas domāts, kādus izaicinājumus un iespējas ietver?


Baltic Studies Centre īstenotais projekts “Lietotājorientētu zināšanu un inovācijas partnerību aktivizēšana viedai un ilgtspējīgai teritoriālai attīstībai (EKIP)” noslēdzās ar projekta pētnieku diskusiju par sadarbības lomu teritoriālajā attīstībā.


BSC sadarbībā ar Banku augstskolu un Latvijas Universitātes socioloģijas maģistra programmu aicina maģistrantūras un doktorantūras studentus uz tiešsaistes rudens skolu-hakatonu «Sadarbība viedai un ilgtspējīgai teritoriālai attīstībai».


2021. gada 14. septembrī ES projekts COCOREADO sāk veidot Eiropas vēstnieku tīklu. Projekta nolūks ir izraudzīties 40 cilvēkus, kurus aizrauj pārtikas un lauksaimniecības jautājumi un kuri popularizētu projekta mērķi līdzsvarot varas pozīcijas pārtikas sagādes ķēdēs un atjaunot saiknes starp Eiropas lauksaimniekiem un patērētājiem. 40 izvēlētie cilvēki - vēstnieki - piedalīsies projekta apmācībās, kas stiprinās viņu spējas veicināt ilgtspējīgas pārmaiņas pārtikas sistēmās.
Komanda
Projekti
publikācijas


Attīstības virzieni un piemēri ilgtspējīgās pārtikas sistēmās, digitālos risinājumos un lauku pilsētu mijattiecībās


Starptautiski salīdzinoši pētījumi nereti noved līdz politikas rekomendācijām. Te būs dažas no rekomendācijām, kuru izstrādē ir līdzdarbojušies BSC pētnieki.


BSC pētnieki ir publicējuši virkni zinātnisku rakstu. To saraksts ir pieejams šeit.


BSC pētnieki ir publicējuši un līdzdarbojušies virknē pētījumu ziņojumu. To saraksts ir pieejams šeit.


Daži no pētījumiem ir tikuši atspoguļoti arī plašsaziņas līdzekļos. Šeit ir informācija par dažām ziņām, kurās mūsu pētījumu rezultāti ir parādījušies.