Baltic Studies Centre (BSC) ir privāts bezpeļņas pētnieciskais institūts ilgtspējīgas lauku un reģionālās attīstības, agro-pārtikas sistēmu, lauksaimniecības, inovāciju, kā arī zinātnes un tehnoloģiju sociālās izpētes jomā.
Par mums
Nodibinājums „Baltic Studies Centre” (BSC) ir privāta bezpeļņas pētnieciskā organizācija, kas veic sociālus pētījumus par ilgtspējīgu lauku un reģionālo attīstību un pārtikas sistēmām, kā arī zinātnes un tehnoloģiju sociālajiem aspektiem. BSC darbojas kopš 1991. gada un šajā laikā ir realizējis vairāk kā 40 pētnieciskos projektus, tostarp 15 Eiropas Savienības (ES) zinātņu Ietvarprogrammu projektus. Līdz šim īstenotie pētnieciskie projekti vērsti uz kompleksu, starpdisciplināru un Latvijas apstākļiem jaunu tēmu izpēti, kas vienlaicīgi ir aktuālas arī pasaules mērogā.
BSC īsteno uz rīcību vērstus pētījumus, kuru rezultāti ir noderīgi Latvijas organizācijām, uzņēmumiem un kopienām. Sadarbība ar dažādām ieinteresētajām pusēm ļauj fokusēt pētījumus uz praktiķu vajadzībām, veidot jaunas izstrādes un projektus, risināt aktuālas ekonomiskas un sociālas problēmas.
Īss video par BSC pieejams šeit. Savukārt video par BSC rezultātu pārneses, komunikācijas, izmantošanas un sadarbības aktivitātēm atrodams šeit.
Jaunumi
Zinātniskais institūts Baltic Studies Centre (BSC) aicina pieteikties pēcdoktorantūras pētnieka (vai ekvivalentai) pozīcijai projektā ENGAGE, kas ir jauns starptautisks pētniecības projekts, kura mērķis ir uzlabot barības vielu pārvaldību un upju baseinu apsaimniekošanu Eiropā.
Pārskats par BSC pirmā starptautiskā mēroga vadītā projekta CIRCLE (“Sadarbības veicināšana ilgtspējīgai bioresursu starpnozaru apritei lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā”) rezultātiem.
Zinātniskā asistente Džesika Girardi stāsta par savu pieredzi Forum Synergies praksē Sicīlijas lauku kopienā Porto di Terra Itālijā, kur viņa iepazina vietējās uz ilgtspējību un kopienu vērstās dzīvesveida prakses.
2024. gada 1. novembrī BSC vadošais pētnieks Tālis Tisenkopfs uzstājās konferencē "Latvijas reģionu pārticība un ilgtermiņa attīstība", lai dalītos pieredzē par studentu iesaisti IN-HABIT projektā.
Pārskats par līdz šim paveikto un nāktones plāniem projekta IN-HABIT ietvaros. Sociālantropologi Ilze Mileiko un Miks Brasliņš reflektē par tirgū novērotajām pārmaiņām.
Zinātniskā asistente Ilze Mileiko dalās iespaidos par etnogrāfisko ekspedīciju “Dzīve pie jūras”, kur pētnieces Guntras Aistaras vadībā līdzās ar citiem interesentiem izzināja Ziemeļkurzemes piejūras dzīvi un tradīcijas, kas saistītas ar zvejniecību, lauksaimniecību un kulināro mantojumu.
Komanda
Projekti
publikācijas
BSC pētnieki ir publicējuši virkni zinātnisku rakstu. To saraksts ir pieejams šeit.
Daži no pētījumiem ir tikuši atspoguļoti arī plašsaziņas līdzekļos. Šeit ir informācija par dažām ziņām, kurās mūsu pētījumu rezultāti ir parādījušies.
Šajā sadaļā apskatāmi BSC darbību reglamentējošie un stratēģiskie dokumenti.
Attīstības virzieni un piemēri ilgtspējīgās pārtikas sistēmās, digitālos risinājumos un lauku pilsētu mijattiecībās
Starptautiski salīdzinoši pētījumi nereti noved līdz politikas rekomendācijām. Te būs dažas no rekomendācijām, kuru izstrādē ir līdzdarbojušies BSC pētnieki.
BSC pētnieki ir publicējuši un līdzdarbojušies virknē pētījumu ziņojumu. To saraksts ir pieejams šeit.