
Baltic Studies Centre (BSC) ir privāts bezpeļņas zinātniskais institūts, kas specializējas (i) lauksaimniecības un pārtikas zināšanu un inovāciju sistēmu, (ii) taisnīgas pilsētu, lauku un reģionu attīstības, (iii) pārtikas sistēmu transformācijas, (iv) ilgtspējīgas zemes izmantošanas un (v) aprites (bio)ekonomikas izpētes jomās.
Par mums
Baltic Studies Centre (BSC) ir privāts bezpeļņas zinātniskais institūts. BSC veic starpdisciplinārus un uz rīcību orientētus pētījumus sadarbībā politikas veidotājiem, pašvaldībām, uzņēmumiem un citām pētnieciskām un konsultāciju organizācijām, lai risinātu sabiedrībai nozīmīgus izaicinājumus, sekmētu inovācijas un atbalstītu uz zināšanām balstītu lēmumu pieņemšanu. BSC tematiskās specializācijas jomas ir (i) lauksaimniecības un pārtikas zināšanu un inovāciju sistēmas, (ii) taisnīga pilsētu, lauku un reģionu attīstība, (iii) pārtikas sistēmu transformācijas, (iv) ilgtspējīga zemes izmantošana un (v) aprites (bio)ekonomika.
Jaunumi


BSC piedalās projektā AE-Pro-Vision, kura mērķis ir izstrādāt agroekoloģijas redzējumu ilgtspējīgām pārtikas sistēmām piecās Baltijas jūras reģiona valstīs. Šajā rakstā apkopotas pirmās pētnieku atziņas, īstenotās un plānotās aktivitātes, kā arī pārdomas par izaicinājumiem, kas saistīti ar agroekoloģijas ieviešanu gan pētniecības kontekstā, gan sabiedrībā kopumā.


Vadošais pētnieks Tālis Tisenkopfs 2025. gada 16. maijā konferencē "Birokrātija un sabiedrība" piedalījās diskusijās par valsts pārvaldes efektivitāti un birokrātijas lomu mūsdienu sabiedrībā, daloties pieredzē par ES projektu īstenošanu un uzsverot balansētas pārvaldes ieviešanas nozīmīgumu.


Vadošais pētnieks Tālis Tisenkopfs un pētnieciskā asistente Ilze Mileiko intervijā stāsta par FoSSNet projekta norisi – izaicinājumiem un sasniegumiem, dalību Oksfordas konferencē, kā arī darbu pie iekļaujošu metožu rīkkopas izstrādes un pārtikas sistēmu zinātnes laboratorijas izveidi Āgenskalna tirgū.


Projekta asistente Sanija Stangute intervē kafejnīcas AUSTRA vadītāju Rūtu Ausmu par “Garo brokastu” organizēšanu Āgenskalna koprades virtuvē — iniciatīvu, kas tiek īstenota projekta IN-HABIT ietvaros.

Šajā intervijas blogā vadošā pētniece Anda Ādomsone-Fiskoviča stāsta par BSC lomu Restpoll projektā – pētniecības aktivitātēm, galvenajām sadarbībām un nākotnes virzieniem.


BSC pētnieces Elīna Dāce un Maija Ušča stāsta par savu pieredzi, strādājot projektā PLUS Change, un sniedz pārskatu par inciatīvas mērķiem un pieejām ilgtspējīgas zemes izmantošanas veicināšanai.
Komanda
Projekti
publikācijas


BSC pētnieki ir publicējuši virkni zinātnisku rakstu. To saraksts ir pieejams šeit.


Šajā sadaļā apskatāmi BSC darbību reglamentējošie un stratēģiskie dokumenti.


Attīstības virzieni un piemēri ilgtspējīgās pārtikas sistēmās, digitālos risinājumos un lauku pilsētu mijattiecībās